STStent

הסטנט שיאפשר למליונים לנשום לרווחה

S.T. Stent פתחה התקן רפואי ייחודי, אשר מושתל במטופלים לאחר ניתוח סינוסים ומפחית באופן דרמטי דלקות וסיבוכים לאחר הניתוח. הפיתוח החדשני, המאושר על ידי ה-FDA ומוגן בפטנטים חזקים, הראה תוצאות מצוינות בניסויים קליניים שנערכו במרכזים הרפואיים הטובים בעולם.

101% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר  אין לחצן 
שתפו
מפרסם: ד״ר יוסף פלומנבליט
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מכשור רפואי

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

טכנולוגיה רפואית פורצת דרך, מוגנת בפטנטים ובעלת אישור FDA לשיווק בארה"ב

STStent פתחה סטנט זמני ייחודי עבור מטופלי סינוסיטיס כרוני, ה-ArchSinus, מיועד להשתלה בסינוס לאחר ניתוח סינוסים ועתיד לשנות את הטיפול הסטנדרטי המוענק למטופלים שעוברים את הניתוח. ההתקן החדשני משפר את תוצאות הניתוח באופן משמעותי, מונע דלקות וסיבוכים נפוצים וצפוי לסייע בהפחתה משמעותית של הצורך בניתוחים חוזרים. ה-ArchSinus מאושר לשיווק על ידי ה- FDA, ומוגן ע"י מספר פטנטים חזקים הרשומים בארצות הברית, אירופה, יפן, סין, אוסטרליה, קנדה וישראל.

חותמות איכות והשקעות מצד גופי החדשנות המובילים בארץ ובאירופה: Trendlines, רשות החדשנות ו Horizon 2020

STStent  פועלת במסגרת קבוצת Trendlines – החממה הטכנולוגית המובילה בישראל, אשר השקיעה עם אגריליין בסבב הנוכחי ומתמחה בהשקעה בחברות מד-טק ונתמכת ע"י רשות החדשנות. בנוסף ב 2018 זכתה החברה במענק Horizon 2020 היוקרתי של האיחוד האירופי.

 

 

 

הוכחת יעילות בניסויים קליניים, פיילוטים מוצלחים במרכזים הרפואיים המובילים בעולם, והתחלת מכירות בארצות הברית

סטנט ה-ArchSinus הוכיח את בטיחותו ויעילותו במספר ניסויים קליניים מוצלחים ביותר, שנערכו בכמה מהמרכזים הרפואיים המובילים בארה"ב, ביניהם הרצליה מדיקל סנטר, Northwestern University, ו-Lenox Hill Hospital. התוצאות הקליניות המצוינות פורסמו בכתב העת המובילAmerican Journal of Rhinology and Allergy.

בימים אלו עורכת החברה פיילוטים במרכזים רפואיים מובילים בישראל ובארה"ב, ביניהם  Northside Hospital, Duke University, Piedmont Hospital, Mount Sinai, Lenox Hill Hospital ועוד. חלק מהמרכזים ביצעו רכישות של הסטנט וישנן גם הזמנות חוזרות ממספר בתי חולים. 

 

 

 

התעניינות גדולה בחברה מצד הקהילה הרפואית הבינלאומית

הטכנולוגיה של החברה עוררה עניין רב בקרב הקהילה הרפואית העולמית לאחר שהוצגה בפגישת קהילת הרינולוגיה האמריקאית השנתית (ARS) ב-2018, ובכנס RhinoWorld ב 2019, ובימים אלה מתנהלים מגעים מתקדמים עם חברות מובילות בתחום כגון J&J, Stryker, Medtronic ועוד. כמו כן, נעשה שימוש בתשלום בהתקן על ידי Baylor Surgical Hospital בארצות הברית.

 

 

 

 

צוות של מומחים ברמה עולמית עם ניסיון עשיר בפיתוחים טכנולוגים רפואיים

בראשות STStent צוות חזק בעל עשרות שנות ניסיון טכנולוגי, רפואי ומדעי בחברות מובילות בארץ ובעולם. את הצוות מוביל ד״ר יוסף פלומנבליט, מנכ״ל ומייסד החברה, מומחה בסטנטים רפואיים ועתיר ניסיון בייעוץ לחברות ענק כגון J&J, Boston Scientific , Medinol ורפאל, יחד עם פיתוח עשרות טכנולוגיות מוגנות בפטנט. מייקל ברמן, יושב ראש דירקטוריון החברה, הוא משקיע ויזם מנוסה בתחום הפיתוחים הרפואיים וחבר בוועדות של כ-11 חברות רפואיות פורצות דרך. בנוסף, לחברה יועצים מדעיים ממרכזים רפואיים יוקרתיים בינלאומיים, המובילים את תחום האף-אוזן-גרון בארץ ובעולם.

 

 

 

שוק עולמי רחב הזקוק לפתרון חסכוני ויעיל 

כיום ישנם עשרות מיליוני חולי סינוסיטיס בארצות הברית בלבד, מתוכם כ 500,000 נאלצים לעבור ניתוח סינוסים מתקן. חצי ממטופלים אלו יחוו סימפטומים חוזרים ואף יצטרכו לעבור ניתוח חוזר. כ-90% משוק זה נותר חסר מענה, בשל טכנולוגיות קיימות בלתי מספקות שאינן מצליחות למנוע את הצורך בניתוח נוסף. ה- ArchSinus מסייע להפחית באופן משמעותי את הסיבוכים הנפוצים לאחר הניתוח ואת הצורך בניתוחים חוזרים, כך שהשימוש בו צפוי לצמצם עלויות עבור שירותי הבריאות, חברות הביטוח והמטופלים עצמם. בנוסף, הטכנולוגיה של STStent תוכל בעתיד לשמש גם במצבים נוספים שתרם נמצא עבורם פתרון, כגון ניתוחי אף כושלים.

 

 

 

פיצ'

פיצ'

הרעיון

כיום, קיימים כ-30 מיליון חולי סינוסיטיס כרוני (CRS) בארצות הברית בלבד, יחד עם 10% מאוכלוסיית אירופה. סינוסיטיס כרוני הינו מצב דלקתי נפוץ אך חריף בסינוסים, הנגרם על ידי זיהום או אלרגיה וגורם לכאב ולחץ בפנים, גודש באף וכאבי ראש קשים. כאשר תרופות אינן מצליחות לספק טיפול מספק, נעשה שימוש בניתוח סינוסים אנדוסקופי פונקציונלי (FESS) על מנת לשפר את זרימת האוויר והניקוז בסינוסים ובאף ולהסיר את הרקמה הפגועה. מדי שנה, מעל ל-500,000 מטופלים עוברים את הניתוח בארצות הברית, אך עד כ-50% ממטופלים אלה יחוו סימפטומים חוזרים, כגון דלקות והצמדות מחיצות האף. 15% מתוכם יעברו ניתוח חוזר.

קיים צורך אמתי לפתרון בטוח ויעיל שיאפשר פתיחה והגדלה של תעלות הסינוסים, אשר יסייע לרקמה להחלים בצורה טובה ומהירה יותר, ימנע ניתוח חוזר ויחסוך בהוצאות כספיות.

       

 

הצורך

עקב תוצאות בלתי מספקות לאחר ניתוח סינוסים והצורך השכיח בניתוח חוזר, טכנולוגיות שונות פותחו בשוק כדי לענות על הצורך הקיים, כגון תרופות, שתלים ומכשור לניתוחים. הפתרונות הקיימים כיום בשוק הינם יקרים לייצור ולמכירה, בעלי התנגדות נמוכה למעיכה, אינם נוחים למשתמש, אינם תואמים לגאומטריה המורכבת של הסינוס, ואינם פשוטים להסרה. יתר על כן, התקנים קיימים מתמוססים תוך זמן קצר, כך שלרקמה אין מספיק זמן להחלים, ועושים שימוש בסטרואידים שאינם מאפשרים שימוש בתרופות אף הנחוצות להחלמת הרקמה.

 

הפתרון

באמצעות סטנט ה- ArchSinus המורכב והייחודי, S.T. Stent מצליחה לספק פתרון עבור חולי סינוסיטיס כרוני שעברו ניתוח FESS עם תוצאות בלתי מספקות. הסטנט נועד לשמור על גאומטרית האף המתוקנת במהלך ולאחר הניתוח. הוא פשוט ונוח להתקנה והסרה, שומר על פתיחות חלל הסינוס במשך ארבעה שבועות (זמן מספק להחלמת הרקמה), מעודד אוורור וניקוז תקינים, מאפשר גישה לתרופות נחוצות, ומשפר את תהליך ההבראה לאחר הניתוח באופן משמעותי, ללא שימוש בתרופות נוספות. כך, S.T.Stent עתידה לסייע במניעת ניתוחים חוזרים, להוזיל את עלויות הטיפול ומשפרת את רווח מספקי השירות בשל ייצור פשוט וזול של המוצר.

 

 

הטכנולוגיה

ה-ArchSinus המורכב שפתחה חברת S.T.Stent  עשוי מסטנט בלון ניטינול בעל יכולת התרחבות ושכבת פולימר חיצונית יציבה ביולוגית, המאפשרים אלסטיות גבוהה תוך כדי שמירה על צורה אחידה וחוזק מבני עמיד למעיכה. תכונות אלו מאפשרות לסטנט לספק פתיחה של עד 28 יום של חלל הסינוס. כתוצאה מכך, רקמת הסינוס יכולה להחלים בצורה טובה ומהירה יותר לאחר ניתוח. הסטנט פשוט להחדרה, ניתן למקמו בצורה מדויקת והוא מותאם לאנטומית החלל הסינוס האטמואידי. כאשר הוא מתרחב, הסטנט נועד לתמוך בקירות הסינוס וכך שומר על פתיחות ומונע הצמדות ולטרליזציה של הקונכית האמצעית (middle turbinate lateralization) אל תוך מחיצת האף. יתר על כן, ההתקן מעודד אוורור וניקוז תקינים של הרקמה ובעל פוטנציאל עתידי להוות פלטפורמה לתרופות אף שונות. תוך ארבעה שבועות, ניתן להסיר את הסטנט בצורה פשוטה ללא הרדמה או טיפול פולשני אחר.

 

מדיה

 

 

הצוות

הצוות

ד״ר יוסף פלומנבליט
מנכ״ל
מומחה בינלאומי לסטנטים רפואיים, עם יותר מ-25 שנות ניסיון. מוביל פרוייקטים בינלאומיים בחברות ענק כגון J&J, Boston Scientific, WL Gore, Medinol. יועץ בכיר ב-Medtronic, Boston Scientific, Memry, Rafael Military Systems. בעל Ph.D. בפיזיקה ומעל ל-70 פטנטים רשומים.

  • מייסד
מייקל ברמן
יו״ר דירקטריון החברה
מומחה בתעשייה, משקיע ויזם בתחום הפיתוחים הרפואיים, וחבר בוועדות של כ-10 חברות רפואיות פורצות דרך.

  • יו''ר הדירקטוריון
סקוט מיקונק
סמנכ״ל מכירות ושיווק
בעל ניסיון רחב במכירות ופיתוח שיווקי בחברות מובילות כגון Inspire, IntersectENT, EndoGastric Solutions, Acclarent, Intuitive Surgical.

לנה שלוסברג
מנהלת איכות ורגולציה קלינית
בעלת עשר שנות ניסיון במחקר ופיתוח קליניים, עם תואר שני בביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.

גרגורי פרנקלך
מהנדס ראשי
עם 30 שנות ניסיון בפיתוח, חדשנות ופתירת בעיות בתחומים טכנולוגיים מגוונים, כגון מכשור רפואי, מרכיבים מיקרואלקטרוניים, מכניקה, רובוטיקה ועוד. בעל תואר שני בהנדסה.

עדכונים 1

עדכונים 1

  • תאריך עדכון: 02/06/2022
    ה-ArchSinus אושר לשיווק ע"י משרד הבריאות וזמין בישראל. ניתן לעבור השתלה של הסטנט בתום הניתוח ובכך למנוע את הסיבוכים במרפאתו של פרופ' איתן יניב, מומחה בינלאומי בניתוחי סינוסים אנדוסקופיים, ובעל ניסיון רב בשימוש הסטנט".
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו