PsyRx

פתרונות ייחודיים למחלת הדיכאון

חברת PsyRx מפתחת תרופה חדשנית וייחודית לטיפול בחולים הסובלים מדיכאון - מהמחלות הנפוצות ביותר בעולם! הפיתוח מבוסס על טכנולוגיה ייצור חדשנית ופורצת דרך, המשלבת חומרים מרחיבי תודעה ותרופות מאושרות FDA!

578% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: פרופ‘ איתמר גרוטו
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
בריאות דיגיטלית

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

PsyRx Ltd מתמקדת בפיתוח תרופה חדשה, המשלבת תרופה קיימת ומאושרת נגד דיכאון ממשפחת ה-SSRI, יחד עם איבוגאין, חומר מרחיב תודעה (פסיכדלי), הנמצא בשורש צמח האיבוגה (Tabernaga (iboga.
התרופה המאושרת משולבת עם מולקולת האיבוגאין, הידועה ביכולותיה להילחם בדיכאון. על בסיס מחקרים שבוצעו ברחבי העולם, ההנחה היא ששילוב זה יבטא השפעה חיובית ומהירה תוך מספר ימים, בשונה מהתרופות הקיימות כיום, שהשפעתן מתחילה לאחר מספר שבועות מרגע נטילת התרופה. עובדה קריטית בכל מה שקשור בהתפתחות המחלה.
בנוסף, תרופות הדיכאון הקיימות כוללות תופעות לוואי קשות שעשויות לגרום לחולים להפסיק טיפול. השימוש בתרופה המבוססת איבוגאין עשוי להפחית את תופעות הלוואי באופן משמעותי.

 ייצור עצמי של חומרי הגלם

במקביל לפיתוח התרופה החדשה, PsyRx מפתחת שיטות חדשניות לגידול, ייצור, מיצוי והפרדה של מולקולות פסיכו-אקטיביות, המבוססות מקורות בוטניים כמו אִיבּוֹגַאִין המופק מצמח ה-Voacanga Africana ופסילוסיבין, המופק מפטריות פסילוסיבה. כדי להשיג זאת, PsyRx משתמשת בשיטות אגרו-מדיקליות משולבות וטכנולוגיה של ביוריאקטור. המטרה היא להפיק חומרי גלם יקרים ונדירים, שיכולים לשמש כחומר מוצא ברמת תרופה לפיתוח תרופות למניעת דיכאון, וכן תרופות נוספות המבוססות על חומרים מרחיבי תודעה שנמצאות בשלבי פיתוח שונים בתעשיית הפארמה.
ייצור זה צפוי להוות  מקור הכנסה משמעותי לחברה.
 

מוצרים מוגנים בפטנטים המהווים יתרון תחרותי

PsyRx הגישה בקשה לרישום פטנט במספר מדינות בעולם על השילוב של Ibogaine ותרופה נוגדת דיכאון.
פטנט זה כבר התקבל בדרום אפריקה. הגנה זו מספקת לחברה יתרון תחרותי משמעותי.

 שיתופי פעולה מחקריים

ל-PsyRx הסכם שיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית בירושלים (הפקולטה לחקלאות רחובות), המאפשר במסגרתו:

1) פיתוח של שיטות למיצוי, הפרדה, ניקוי וטיהור של חומר בוטני והפיכתו לחומר פעיל ברמת תרופה (API) בייצור מסחרי לשימושים שונים כגון: תעשיית הפארמה לפיתוח תרופות, מחקרים קליניים, בתי חולים ומרפאות לבריאות הנפש (טיפול בשווקים מוסדרים) ועוד.

2)  שימוש כאמור לעיל לפיתוח שיטה לייצור איבוגאין.

3)  פיתוח ביוריאקטור לגידול תרביות רקמה של פטריות פסילוסיבין, לצורך ייצור מסחרי של חומרי גלם API ברמת GMP (תנאי ייצור נאותים).

בנוסף, לחברה הסכם מכירה חתום של פסילוסיבין למטרות מחקר בישראל, וכן נחתם הסכם שת"פ עם אוניברסיטת אתונה למחקר על פטריות פסילוסיבין.

PsyRx קיבלה אישור להתחלת המחקר הפרה-קליני מהגורמים הרגולטוריים במשרד הבריאות.


 

השקעות עבר בחברה
החברה כבר גייסה מיליוני שקלים מקבוצת משקיעים פרטית ב- 2 סבבי גיוס.

אחת המשקיעות בחברה היא קרן ה-NFT האמריקאית  TRIPPY.VC שחלק ממייסדיה  הם רואן מארלי (הבן של בוב מארלי) ואמרה סטודמאייר (NBA).

 

 

הצוות
למייסדי החברה ניסיון עשיר ופורה בהקמת חברות חדשות ובמסחור מוצרים חדשים בזירת מדעי החיים. צוות החברה מורכב ממומחים מובילים בתחומי הביוטכנולוגיה, פיתוח תרופות, ועסקים. 

פרופ' איתמר גרוטו, יו"ר דירקטוריון החברה - רופא מומחה לבריאות הציבור ופרופסור לאפידמיולוגיה, שכיהן כמשנה למנכ״ל וכמנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות הישראלי והיה חבר הוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי (WHO). פרופ' משה קוטלר, לשעבר מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש באר יעקב - נס ציונה. ד"ר אשר הולצר, מייסד שותף, בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנה בניהול תאגידים פרטיים וציבוריים כאחד בתעשיית המכשור הרפואי ובתעשיית הביוטק.  ד"ר קובי בוקסדורף, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במחקר אקדמי, תעשייתי וניהולי, בתחומי המיקרוביולוגיה, מדעי הצמח ומכשור רפואי. למומחים אלה מצטרפים אנשי מדע ורפואה נוספים מובילים בתחומים מגוונים. הצוות המדעי והניהולי של PsyRx מקנה לחברה את המומחיות הדרושה כדי להגשים את חזון החברה לסיפוק פתרונות חדשניים בטיפול בדיכאון.

 

פיצ'

פיצ'

הבעיה

תחום בריאות הנפש נמצא במשבר עולמי. 1 מכל 4 אנשים סובל מבעיות נפשיות ומגפת הקורונה אף החמירה את המצב. אלפי אנשים מדי שנה מוצאים את מותם הטרגי כתוצאה מהתמודדות עם מחלות נפש. לכך יש גם השלכות כלכליות באובדן הפריון. ההערכות הן כי עד שנת 2030 העלות העולמית צפויה להגיע ל-טריליוני דולרים.

דיכאון  היא מחלה  נפוצה בעלת השפעה משמעותית על איכות החיים של החולים. לטיפולים מסורתיים במצבים אלו יש לרוב תופעות לוואי חמורות, כגון עלייה במשקל, ירידה בחשק המיני, בעיות שינה וכן זמני טיפול ארוכים ויעילות מוגבלת. 
חולים רבים (כ-35%-40%) שסובלים מדיכאון מג'ורי אינם מגיבים לטיפולים הנפוצים בתרופות נוגדות דיכאון מסוג SSRI, אינם משתפרים או מראים תגובה חלקית.  יחד עם זאת חווים המטופלים פגיעה תפקודית, איכות חיים ירודה, מחשבות אובדניות וניסיונות התאבדות, התנהגות של פגיעה עצמית, ושיעור הישנות גבוהה. 

הפתרון

חברת PsyRx מפתחת תרופה לטיפול בדיכאון. זאת באמצעות שילוב חדשני של תרופה נוגדת דיכאון הקיימת כבר בשוק ממשפחת ה- (SSRI) עם איבוגאין. האיבוגאין מופק בתחילת התהליך ממקור בוטני, והפיכתו לחומר גלם ברמת תרופה (PHARMA API) מתבצעת בתהליך סמי סינטטי. 


חומרים מרחיבי תודעה היו זמינים לשימוש בשיטות ריפוי וטיפול בבריאות הנפש משחר הימים. לאחר שנדחקו לשוליים מטעמים פוליטיים במשך כחמישה עשורים, בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במחקרים על חומרים אלו, המראים באופן מובהק  ועקבי כי לחומרים אלו פוטנציאל רב לטיפול במגוון מצבים בריאותיים.

מספר מחקרים בחקר ההתמכרויות, הוכיחו את יעילותם  של איבוגאין ונוראריבוגאין (מטבוליט משני של איבוגאין) להפחית ניהול עצמי או חיפוש אחר חומרים ממכרים שונים כמו הרואין, קוקאין, מורפיום, מתאמפטמין, ניקוטין ואלכוהול. הנתונים מצביעים גם על יעילות השפעה על תסמינים פסיכולוגיים הקשורים לדיכאון וטראומה.
לאחרונה, או
שר בארה"ב על ידי ה-FDA, מחקר קליני המספק איבוגאין לגמילה מאופיאטים.הטכנולוגיה
PsyRx משתמשת בטכנולוגיית ייצור חדשנית. הטכנולוגיה מבוססת על שימוש בתרביות רקמה על מנת לייצר תפוקה גבוהה ועקבית של ייצור אחיד של פסילוסיבין (ביוראקטור) ואיבוגאין סינתטי למחצה מצמח הוואקנגה אפריקנה. עלות ייצור זה נמוכה משמעותית ביחס לשיטות הייצור הקיימות כיום.

איכות ייצור בתנאים נאותים והפקה של פסילוסיבין ואיבוגאין היא תנאי מוקדם לכל פיתוח של תרופה, ולכך מתווסף אתגר הפקת חומרי גלם אלו מהצומח. נכון להיום, חומרים פסיכואקטיביים ממקור צמחי מיוצרים בשיטות חקלאות מסורתיות, שיש להן חסרונות הכוללים חשש מזיהום, שימוש בחומרי הדברה, קרינה ושונות רבה של התרכובות הפעילות. 

כיום כמעט ולא ניתן למצוא בשוק מולקולות טבעיות מסוג פסילוסיבין ואיבוגאין המופקות בתנאי ייצור נאותים הדרושים לשימוש בבני אדם. אי לכך, הרוב המוחלט של המחקר והפיתוח הנוכחיים בתחום מתבססים על מולקולות סינתטיות אשר שונות בחלק מתכונותיהן מהחומר הצמחי המקורי. בנוסף, קיים ביקוש בשוק מחברות תרופות, מרפאות לבריאות הנפש ומרכזי מחקר לחומר פעיל ממקורות בוטניים אשר מיוצר תחת תנאים נאותים, באיכות גבוהה ובצורה אחידה.

הטכנולוגיה שפיתחה PsyRx מאפשרת הפקת איבוגאין (כחומר אקטיבי פעיל) API מקליפת שורש צמח הוואקנגה אפריקנה וייצור של פסילוסיבין  API בתהליך של גידול תרביות רקמה

טכנולוגיית הביוריאקטור (מתקן המשמש לגידול תאים) של PsyRx מציעה דרך מהירה, יעילה ואמינה לייצור פסילוסיבין בתנאי ייצור נאותים (תקן GMP). באמצעות פיתוח תהליך מדויק והטמעת סביבה מבוקרת, המביאים את המוצרים שלנו לאיכות הגבוהה ביותר.

מולקולות אלו מיוצרות באיכות גבוהה במהירות, בנצילות גבוהה פי כמה וכמה משיטות ההפקה הנהוגות כיום. התהליך מאפשר לחברה לייצר כמות רבה של חומר בעלות כלכלית נמוכה, ובכך למכור את החומר לחברות תרופות, מכוני מחקר ופיתוח או לפתח ממנו תרופה בעצמה, במחיר משתלם ובאחוזי רווח גבוהים. התהליך מתבצע בסביבה מבוקרת ותנאי ייצור נאותים תוך הגעה  לתפוקה גבוהה, עקבית וניתנת לשחזור, עם התאמה ל- GMP ולדרישות הרגולציה. מדובר בבשורה של ממש לעולם ייצור ופיתוח התרופות המבוססות על המולקולות הללו.

(ביוריאקטורים במעבדות PsyRx)

 

קניין רוחני
PsyRx בדרך להשגת קניין רוחני חזק המכסה את השילוב של איבוגאין ותרופות נוגדות דיכאון. PsyRx עובדת עם Luthi + Webb, אחד ממשרדי עורכי הפטנטים המובילים בישראל המתמחה ברישום פטנטים והגנה עליהם. בסיס ה-IP החזק אמור לספק מחסום קפדני מפני מתחרים פוטנציאליים. החברה הגישה בקשה לרישום פטנט לתרופה משולבת. בשנת 2021 הוגש הפטנט הראשון שהינו שילוב איבוגאין עם SSRI לטיפול בדיכאון. 

 

שיתופי פעולה

PsyRx חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם "יישום" חברת Tech Transfer של האוניברסיטה העברית בירושלים (הפקולטה לחקלאות רחובות) המאפשר במסגרתה:

א. פיתוח שיטה למיצוי, זיקוק, ניקוי וטיהור תרכיז של מולקולה מבוססת צמחים והפיכתו לחומר גלם ברמת GMP עבור API פרמצבטי לשימושים שונים: מחקרים קליניים, מרפאות לבריאות הנפש (טיפול בשווקים מוסדרים) וכו'.

ב. שימוש באמור לעיל לפיתוח שיטה לייצור Ibogaine.

ג. פיתוח ביוריאקטור לגידול תרביות רקמה של פטריות פסילוסיבה על מנת לייצר באופן מסחרי חומר גלם APIs פסילוסיבין , בדרגת GMP.
 

המודל העסקי והתוכניות לעתיד
המודל העסקי של החברה מורכב מהגורמים הבאים:

 1. מכירה של תרופה נוגדת דיכאון משופרת.
 2. חתימה על הסכמי רישוי לייצור ושיווק של תרופות פסיכיאטריות. החברה מתכננת לשלב תרופות קיימות עם איבוגאין להגברת היעילות וצמצום תופעות הלוואי.
 3. מכירה של חומרי גלם (API-active pharmaceutical ingredient)  של פסילוסיבין ואיבוגאין לטובת מחקרים ופיתוח תרופות.
 4. מכירה של זכויות שימוש בטכנולוגיה sublicense or tech transfer (ביוראקטורים) לצד שלישי בתמורה לתמלוגים.
 5. הקמת מיזמים משותפים עם חברות המפתחות תרופות המבוססות על פסילוסיבין ועל איבוגאין עבור אינדיקציות שונות.

בשלב הראשון החברה תייצר חומר גלם API אשר יימכר ללקוחות פוטנציאלים דוגמת חברות מסחריות ומוסדות מחקר, לטובת ניסויים ופיתוחים רפואיים.

PsyRx בתקשורת

 

  

   

הצוות

הצוות

פרופ‘ איתמר גרוטו
יו"ר
רופא מומחה לבריאות הציבור ופרופסור לאפידמיולוגיה, שכיהן כמשנה למנכ״ל וכמנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות הישראלי והיה חבר הוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי (WHO) כיום עוסק במחקר ופיתוח בתחום הבריאות.

 • עובד מפתח
 • יו''ר הדירקטוריון
יואב אלישוב
מנכ"ל
מנכ"ל, בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתעשיית התרופות, כיהן כמנכ"ל תרימה פרמצבטיקה בע"מ ומנהל אזורי חטיבת אונקולוגיה נוברטיס בישראל ומזרח אירופה . יועץ פיתוח עסקי לחברות פארמה בינלאומיות וישראליות.

 • עובד מפתח
ד"ר אשר הולצר
מייסד שותף
בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנה בניהול תאגידים פרטיים וציבוריים כאחד בתעשיית המכשור הרפואי ובתעשיית הביוטק. אשר ייסד כמה חברות ביוטכנולוגיה מצליחות כולל InspireMD ו-UroGen Pharma, והיה חלק מצוות הניהול של Biosense.

 • מייסד
 • שותף
איתי הכט
מנהל פיתוח עסקי ומייסד שותף
בעל ניסיון במגזר הפרטי והציבורי, כולל ייזום הנפקה ראשונה של חברת קנאביס רפואי בבורסה לניירות ערך בתל אביב. שימש כמנכ"ל היי-פארמה בע"מ (טראפין), חברת קנאביס רפואי, במשך שנתיים, וכ-COO של פלגי שרון - תאגיד המים העירוני הישראלי במשך 7 שנים.

 • מייסד
 • שותף
פרופ‘ משה קוטלר
מנהל רפואי
פסיכיאטר ישראלי, פרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, שכיהן כמשנה לדיקן (לחינוך רפואי) הפקולטה לרפואה. שימש כמנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש באר יעקב - נס ציונה - מב"ן שב"ס.

 • עובד מפתח
 • יועץ
ד"ר קובי בוקסדורף
CTO
ד׳׳ר קובי בוקסדורף, יזם, מייסד Cannadorf ו- Tincoil, מייסד שותף של Wilk (TLV:WILK) ו- PsyRx, עם למעלה מ-10 שנות ניסיון במחקר אקדמי ותעשייתי, בתחומי המיקרוביולוגיה, גנטיקה מולקולרית, מדעי הצמח, דיאגנוסטיקה ומכשור רפואי. ניסיון נרחב ברגולציה, פיתוח עסקי והעברת מדע בסיסי למוצרים מסחריים.

 • מייסד
 • שותף
ד"ר לירון גל
COO
בעלת ניסיון רב בפיתוח תרופות, תסיסה וטיהור חלבונים, מבחני ביולוגיה וייצור. ביולוגית מולקולרית מומחית לפרמנטציות וייצור תרופות - מנהלת בחברת ביוטכנולוגיה כללית, פרינג המתמחה בתהליכי פרמנטציה ו-Bioprocessing. ד"ר לירון גל עוסקת בפיתוח שיטות הייצור.

 • עובד מפתח
פרופ‘ מגי לוי
ראש תחום מחקר חקלאי
משנת 2006 מגי היא ראש מעבדה במחלקה לפתולוגיה ומיקרוביולוגיה של צמחים באוניברסיטה העברית בירושלים. פעילויות המחקר במעבדה של מגי משלבות מחקר בסיסי ויישומי המתמקד באינטראקציות בין צמחים לפתוגנים ובחסינות הצמח. היא גם מומחית במטבוליטים משניים של צמחים וחוקרת את השפעתם על פתוגנים פטרייתיים. עד כה, פרופ‘ מגי לוי זכתה למענקי מחקר תחרותיים ביותר ופרסמה מספר מרשים של מאמרים בכתבי עת מקצועיים מובילים.

 • עובד מפתח
ד"ר נועם יגאל
קצין מחקר
בעל ניסיון אקדמי של למעלה מ-15 שנים במדעי המוח ולמעלה מ-10 שנות ניסיון תעשייתי בחברת מכשור רפואי המתמקד במצבים פסיכיאטריים, בעיקר בדיכאון (BrainsWay).

 • עובד מפתח
ד"ר יהונתן ברעם
מדען
חוקר בכיר בתעשייה הכימית עם למעלה מ-8 שנות ניסיון בתעשייה. שימש כפיטוכימאי בכיר ב-Synergio, חוקר כימיה אורגנית ב- Chemada Fine Chemicals כימאי פורמולציות מערכות הגנה מתקדמות של S.A.N.

 • עובד מפתח

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו