Mappo

הסטארט-אפ שהופך כל נסיעה לחוויה תרבותית מרתקת

Mappo פיתחה טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לחוות ציוני דרך תרבותיים והיסטוריים בנסיעה בערים רבות בעולם. לחברה שיתוף פעולה עם FORD ומו"מ מתקדם עם 5 חברות הרכב המובילות בעולם. החברה שמה לה למטרה להיות שחקן מרכזי בשוק הINFOTAINMENT הצומח במהירות בתעשית הרכב.

567% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם:  דדי צוקר
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
רכב ותחבורה

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

Mappo חתמה על הסכם ארוך טווח עם FORD העולמית ומינואר 2021 האפליקציה תותקן על בכל רכבי FORD בארה"ב, אירופה ואוסטרליה לצד מו"מ עם 5 חברות הרכב מן הגדולות בעולם

לחברה חוזה מסחרי עם חברת FORD, אחת חברות הרכב הגדולות בעולם (המייצרת מדי שנה כ-6 מיליון רכבים חדשים), ובעלת מערכת INFOTAINMENT מהמתקדמות בעולם. כיום, חברת Mappo מחזיקה באישור טכנולוגי, מחמישה יצרני רכב נוספים- TOYOTA; MAZDA; SUZUKI; MITSUBISHI; SUBARU (אשר מייצרים כולם יחד 18 מיליון רכבים בשנה סה"כ, לא כולל FORD).

 

 

קמפיין עולמי של FORD אודות Mappo - תחילת הפעילות בארה"ב ובאירופה

במהלך ינואר 2020 יעלה קמפיין עולמי על-ידי FORD, על פעילות Mappo בארה"ב ואנגליה. הסיבה המרכזית לקמפיין היא האמון הרב של FORD במוצר של Mappo וראיה עתידית של המערכת הייחודית ככזו שתבדל את עצמה ממערכותINFOTAINMENT  אחרות בעולם. הישג זה עשוי לדעת אגף השיווק של FORD לתרום לגדילה מתמדת של מכירת רכבי FORD בעולם. כפועל יוצא מקמפיין זה, Mappo תזכה לחשיפה בינלאומית חסרת תקדים ולביקוש רב מצד השחקנים המרכזיים בשוק הרכב העולמי. פעילות החברה תתמקד במספר ערים מרכזיות וכמה אזורים גאוגרפיים בארה"ב, כולל בין היתר, ניו יורק, שיקגו, סן פרנסיסקו, High way 1, פלורידה, בוסטון, לוס אנג'לס יוסטון ועוד. באירופה החברה עתידה לפעול ברומא, פאריס, מדריד וברצלונה בנוסף לאנגליה.

הפרישה הענפה של Mappo ברחבי ארה"ב תחל עם 30,000 נקודות תוכן, ותגיע ללמעלה מ-100,000 נקודות תוכן עד סוף שנת 2021.

 

 

Mappo סיימה את ההיערכות לפעול באנגליה  

החברה סיימה את ההכנות לפעול בצורה מלאה באנגליה. עם תחילת הפעילות יהיו כ-10,000 נקודות תוכן במערכת של Mappo  ועד תחילת 2021 יותקנו באנגליה למעלה מ-30,000 נקודות תוכן.

השילוב של נקודות התוכן הרבות יחד עם האמון של יצרניות הרכב הגדולות בעולם יציב את Mappo על המפה העולמית ויעניק לה פרישה חסרת תקדים.

 

 

Mappo במו"מ עם HARMAN-SAMSUNG

מו"מ מתקדם מתנהל עם חברת HARMAN-SAMSUNG (יצרנית HARMAN CARDON). החברה מוכרת מדי שנה עשרות מיליוני מערכות INFOTAINMENT לרכבים של יצרנים שונים. חתימה על ההסכם תאפשר ל-Mappo לחלוש על שווקים נוספים, עצומים בהיקפם, בהמשך לשיתופי הפעולה המוצלחים שקיימים היום.

 

Mappo חתמה בנובמבר על חוזה הפצה עם HERE

HERE היא פלטפורמת המיקום המובילה בעולם, אשר נרכשה במסגרת שיתוף פעולה יוצא דופן בין מרצדס, אאודי ופולקסווגן.

HERE יוצרת מפות ניווט עבור תעשיית הרכב והפלטפורמה אף מספקת יותר אפליקציות ניווט מאשר אפליקציית Google Maps.

 

Mappo מפתחת מערכת דור 2 מהמתקדמות בעולם

החברה מפתחת את הדור השני של הטכנולוגיה שלה באמצעות פרופסורים מן המרכז הבינתחומי בהרצליה. כיום יודעת הטכנולוגיה 'לקרוא' מספר עצום של טקסטים ולחלץ מהם פיסקאות בהן יש מיקום. הדור השני 'יבין' את הכתוב בפיסקה 'ויחליט' אם מדובר בפיסקה מעניינית.

 

 

Mappo פיתחה אפליקציות לסלולר

Mappo פיתחה אפליקציה ייעודית בכדי להיות ערוכה לכניסה לשוק התיירות הכללית. האפליקציות ניתנות להורדה הן ב Apple Store והן Google Play.

 

 

זכייה בשורת תחרויות יוקרתיות: # MICHELIN   # FORD  #עיריית פאריס   # IMPACT- EU 

 • כבר בתחילת דרכה זכתה החברה, יחד עם 22 סטארט אפים נוספים, בתחרות של עיריית פאריס והותקנה על גבי מאות מסכים של תחנות אוטובוס ברחבי פאריס.

 • החברה זכתה, יחד עם 20 סטארט אפים נוספים מכל העולם, בתחרות הסטארט אפים "פורצי הגבולות" היוקרתית של MICHELIN, שנערכה במרץ 2018 במונטריאול, קנדה.
 • בנובמבר 2018 זכתה החברה במקום השני בגמר התחרות האירופית של FORD. קבוצות מיקוד שהפעילה FORD במהלך התחרות העניקו ל-Mappo את תואר "הסטארט-אפ הפופולרי".
 • במהלך שנת 2019-20 השתתפה Mappo בתוכנית IMPACT של האיחוד האירופי. במהלך התכנית נבחנה החברה על-ידי כל חברות הרכב הגדולות הפועלות באירופה. את התוכנית החלו כ-400 סטארטאפים בתחום התחבורה. בתום התוכנית החברה סיימה בין 18 הסטארט אפים המצטיינים של אירופה בתחום הרכב בשנת 2019.

 • האיחוד האירופי יצר רשימת סטארטאפים מבטיחים שהוא בחן מן השנים 2018 ו- 2019:

השקעת המדען הראשי וחברת פורטפוליו של החממה המובילה בישראל – The Time

חממת THE TIME היוקרתית, אשר נבחרת באופן סדרתי לחממה המובילה בישראל וחתומה על הצלחות רבות, השקיעה ב-Mappo והיא בעלת מניות מרכזית בה. השקעה זו נעשתה בחלקה מכספי רשות החדשנות (המדען הראשי) שבחנה ואישרה השקעה זו.

 

פיצ'

פיצ'

חלל פנים הרכב מכונה על ידי כלל יצרני הרכב: "LIVING ROOM". חלל זה משתנה במהירות והוא מציע לנוסעים חווית נסיעה שונה מהרגיל. בשנת 2021, למעלה מ 50% מהרכבים החדשים יהיו מצוידים ב-SIM. על כן, המכונית המקוונת תספק אפשרויות ניווט מגוונות, מדריכי טיולים ומסעות, אי-מיילים, מופעי AR בחלל הרכב, שירותי פרסום, שרותי PODCAST, אינדיקציות דלק והטענה חשמלית, משחקים והרשימה עוד ארוכה. המכונית העתידית תצויד ב 2-3 מסכים שכולם יהיו מקוונים. לא רק הנהג, אלא גם הנוסעים – בעיקר הנוסעים-ייהנו מכך. 

הבעיה והפתרון

התכנים של MAPPO משדרגים את חווית הנסיעה. החברה מציעה לתעשיית הרכב- In-car Infotainment.

Mappo מספקת ליצרני הרכב תוכן משפחתי, מבוסס מיקום, שזז ונוסע עם המכונית.

התכנים מיועדים למכונית המחוברת, המצוידת ב SIM ובעוד מספר שנים גם עבור המכונית האוטונומית. יצרני הרכב זקוקים לתוספת תכנים עבור הנהג והנוסעים, אך הם אינם מעונינים לייצר את התוכן בעצמם והם פונים לחברות חיצוניות.

Mappo עונה לצורך אמיתי של יצרני הרכב שבו מושקעים תקציבי עתק: יצירת חווית נסיעה משופרת שתסייע במיתוג המכונית ותסייע בשיווק ובמכירה. כלל יצרני הרכב משקיעים מאמצי פיתוח, מחקר ומשאבים בחוויית הנסיעה של הנהג והנוסעים.

 

באמצעות האלגוריתם שפיתחה, Mappo יודעת לספק צרכים אלו לכל יצרן רכב על פני כל נקודה על כדור הארץ.

 

Mappo היא החברה הראשונה בעולם שמשתמשת בכל סוגי התכנים של התרבות האנושית כדי ליצור מהם מפות. חומרי הגלם של החברה הם מאגר עצום בהיקפו של תכנים תרבותיים: ספרים (היסטוריה, ספרות ילדים, ספרי בישול, רומנים, ארכיטקטורה), מוזיקה (מהחיפושיות באנגליה ואזנבור בפאריז ועד שירים על הכנרת), סרטים ('רוקי' על מפת פילדלפיה) או סדרות טלויזיה ('שובר שורות' באלבוקרקי או 'בית הקלפים' בוושינגטון).

החברה מייצרת, באמצעות האלגוריתם שפיתחה, מפות של תוכן מבוסס מיקום.

האלגוריתם פורץ הדרך של החברה מסוגל "לקרוא" טקסטים בהיקפים עצומים, לחלץ מהם ציטטות, בהן מצוין מיקום מדויק ולהציב אותן כשכבה (layer) על מפה. 

 

 

1.  שוק התוכן לכלי רכב (IN-CAR INFOTAINMENTׂ)

שוק זה מגיע כבר היום להיקפים עצומים והוא נמצא בזינוק חד, בגידול משמעותי בכל שנה. השינויים הדרמטיים שעובר עולם הרכב - יצרו תחום חדש אותו מפתח עולם הרכב באינטנסיביות: in-car infotainment. על פי דוח של  ResearchAndMarkets 2018 צפוי שוק ה INFOTAINMENT כמעט להכפיל את עצמו עד שנת 2023 (בעיקר מפות ניווט ורדיו).

להלן שתי התפתחויות טכנולוגיות עיקריות מהעת האחרונה אשר יצרו בשוק הרכב הזדמנויות עסקיות חדשות בהיקף של מיליארדי דולרים: 

    1.  כניסת האינטרנט אל הרכב. מרבית המכוניות יוצאות מפס היצור עם SIM.

    2. הכנסת מסכים נוספים לרכב - פועל ישיר של חיבור הרכב לאינטרנט.

חשוב לציין: האפליקציה של הרכב קיימת גם בגרסת אנדרואיד וגרסת IOS לרשותו של כל משתמש ללא קשר לשאלת השימוש ברכב.

Mappo מספקת לתייר ולמטייל תכנים ייחודיים: לא מדובר במידע בנוסח וויקיפדיה אלא קטעי ספרות, ארכיטקטורה, תוכן לילדים, אוכל, היסטוריה או מוזיקה המעניקים, חוויה מאד ייחודית. בעולם הדיגיטלי יש אלפי אפליקציות תיירות המספקות מידע, אך אין בנמצא בעולם אפליקציה (בנייד, או באתרי אינטרנט) המספקת חוויה מהסוג ש Mappo למדה לעשות ומסוגלת לספק.

 

השפעה על שוק ה- In-Car Infotainment

חברת MAPPO מציעה ליצרני הרכב מוצר העונה לצרכים שלהם: 1- שוק חדש  2- מיתוג  3- בידול  4- מוצר משפחתי. השימוש במוצרי תרבות על גבי המסכים ומערכת הקול של הרכב משנה את חווית הנסיעה והוא בעל פוטנציאל לשינוי מודל ההכנסות של יצרני הרכב הפועלים עם שולי רווח צרים ביותר. המוצר של Mappo תורם לשינוי בהגדרת המוצר שהיצרנים מציעים לרוכשים. המדובר במוצר חדשני שימצב את היצרן, ולא רק את הרכב, כחברה חדשנית, ידידותית למשתמש  המייצר חוויה למשפחה.

 

Mappo יודעת לספק לכל עיר בעולם, בפרק זמן קצר מאד, תכנים מקומיים. כמו כן, החברה תוכל למכור Data לעיריות או לחברות תיירות מקומיות. כדאי לציין שלפני ההחלטה להתמקד בשוק הרכב, עבדה החברה עם חברת TURISME בברצלונה וסיפקה למאות אלפי לקוחותיה מסלולי טיול ייעודיים שיוצרו על ידי Mappo. 

 

 

הטכנולוגיה

החברה פיתחה פלטפורמה גלובלית, המאפשרת לחבר בין כל סוגי התוכן (טקסטים, שירים, דיאלוגים של סדרות טלוויזיה, סרטים) לבין המיקומים שלהם, על פי מקום התרחשות התוכן. חיבור זה יוצר מאגר Data בהיקף עצום ומפות תוכן, הכוללות נקודות ענין (POI) רבות.

מאגר ה Data המדובר יוצר שכבה על גבי מפה דיגיטלית – הן בתוך האפליקציה והן באתר האינטרנט. שכבה זו על גבי המפות נוצרת על ידי אלגוריתם GEO-REFERENCING ייחודי. חשוב לציין, כי מדובר באתגר טכנולוגי משמעותי הכולל את ניתוח הטקסטים, חילוץ המיקום והצבת המיקומים השונים באופן מדויק על המפה. 

 

מוצרים וטכנולוגיות קיימות כבר כיום:

1. פלטפורמה לתוכן גולשים הפלטפורמה מאפשרת גם לכל משתמש ליצור ידנית תוכן גיאוגרפי ולהעשיר אותו באמצעות תכנים נוספים הקשורים למיקום, ליצירה או ליוצר, ולהעלות סרטים ותמונות. הפלטפורמה היא web-based ומותאמת לכל המסכים (responsive).

התוכן שמעלים המשתמשים יכול להיות גם בצורת מסלולים, אשר יעברו את הביקורת של החברה על מנת לוודא את אמינותו ואיכותו.

2. מנוע Geo-Referencing בשפה האנגלית - החברה פיתחה מנוע המסוגל לעבד טקסטים, לזהות אזכורי מיקום ברזולוציה גבוהה (רחוב, אתר, מונומנט, שכונה, בניין, עיר, מחוז, מדינה) עם מודל מאומן לטקסטים במגוון ז'אנרים ספרותיים. המנוע מסוגל לנתח ספרים שלמים באנגלית ולמקם אזכורי מיקום על מפת העולם בדיוק של 90%.

3. Data API - מערכת מאובטחת להפצת התכנים וניהול משתמשים לטובת הלקוחות (B2B) שיכולים לקבל את התכנים בחתכים שונים ולהשתמש בהם במוצרים שלהם.

4. מערכת ניהול, הצגת ותיוג תכנים - המערכת מאפשרת לעורכים לצפות בתוכן שנוצר באמצעות המנוע, לבקר ולתייג אותו, כך שישמש ללמידה וטיוב של המנוע ולניפוי תוכן שאינו רלבנטי. באמצעות המערכת ניתן לבנות בסיסי נתונים לשדרוג המנוע וללמידה עצמאית באמצעות רשתות נוירונים (AI).

 

תכנית הפיתוח הטכנולוגי לשנה הקרובה

 

 1. מנוע Route-Generation המסוגל לייצר מסלולים בזמן אמת לפי נושאי עניין המותאמים באופן אישי למשתמש
 2. Saliency: החברה נוכחה לדעת שהאלגוריתם הקיים 'שולף' פסקאות שחלקן לא יענינו את כלל משתמש הקצה. החברה מבינה שיש צורך בעבודה עדינה, מובחנת ומתוחכמת יותר.

המטרה העיקרית היא פיתוח טכנולוגי משמעותי המבין את הטקסט ומאפשר בחירת פסקאות ודירוגן בהתאם לחשיבותן בטקסט ועל פי מידת העניין שהן מעוררות. מימוש המטרה הנ"ל יאפשר לחברה לבצע מיון מדויק ובחירת Data 'מעניינת' בלבד ולא כל טקסט הכולל ציון של מיקום, ללא הבחנה במידת העניין שהתוכן יעורר. 

מדובר באתגר הטכנולוגי הקשה ביותר שלקחה עליה החברה. ההובלה של פעילות זו היא בידי שני מדענים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה: פרופ' אריק שמיר, דיקן הפקולטה למדעי המחשב וד"ר כפיר בר, מומחה בעל מוניטין בתחום ה NLP. העבודה בתחום זה מביאה את MAPPO לפעילות מובהקת של AI- בינה מלאכותית.

היכולת "להבין" את הטקסט ולבחור פסקאות בולטות נמצאת בחזית המחקר של תחום ה NLP. הצלחה בגזרה ייחודית זו עשויה להעניק לחברה ערך יוצא דופן ויתרון טכנולוגי עצום.

 • בתוך שנה וחצי, הפלטפורמה מתכננת ליצור תוכן בהיקף של מאות אלפי פריטי תוכן בפריסה עולמית, במגוון תחומים, במאות ערים. 
 • הפיתוח הטכנולוגי יוצר פוטנציאל לשני פטנטים: האחד- Geo-Referencing; השני (והמבטיח מכולם!) –Saliency והשלישי- יצרת מסלולים על פי תכונות המשתמש- CUSTOMIZATION.

פטנטים

הצוות

הצוות

דדי צוקר
CEO
דדי צוקר היה חבר כנסת מוערך וחשוב כ-18 שנים. בהמשך לקח חלק בעולמות של תוכן דיגיטלי, כיזם ומנכ"ל. דדי ניהל 3 ערוצי טלויזיה בכבלים, כיהן כמנהל ובעלים של חברת הפקה בתחום האיטנרנט, ומאוחר יותר בעולמות התוכן של הסלולר. Mappo הוא הסטארטאפ הרביעי של צוקר כיזם ומנכ"ל.

 • מייסד
שרון אפשטיין
Co-founder, Marketing & Product
לשרון נסיון של למעלה מ-20 שנים בתחום השיווק, הפרסום ויחסי הציבור, לחברות פרטיות ולארגונים. שרון היא הבעלים של סוכנות לשיווק דיגיטלי והיא הצטרפה ל - Mappo כמייסדת וכמנהלת השיווק כבר מימיה הראשונים של החברה

 • מייסד
עמרי כהן
CTO
עמרי כהן הוא מנהל בעל ותק משמעותי בתחום העסקי והטכנולוגי ובתחום ניהול המוצר, בדגש על תעשיית הבריאות. לעמרי תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בפסיכותרפיה מאוניברסיטת לסלי, תוך התמקדות בטכניקות טיפוליות שונות וחקר הקשר בין המוח לנפש.

יעל ויזל
Business Development
יעל שימשה בעבר בתפקידי מפתח בתחום הפיתוח העסקי והמכירות בתעשיית הרכב. ליעל תואר ראשון המדעי המחשב וכן תואר שני בעיצוב וטכנולוגיה. יעל מתרגמת את הנסיון המשמעותי שצברה להבנה של טרנדים גלובליים ויצירת הזדמנויות עסקיות משמעותיות עבור Mappo

עדכונים 1

עדכונים 1

 • תאריך עדכון: 07/04/2021
  חברת Mappo השלימה היום צעד מכריע ומשמעותי בהתפתחותה: מהיום האפליקציה זמינה בכל רכבי Ford ברחבי העולם. צעד זה הושלם אחרי שנה ורבע מאומצת. יחד עם השקת המוצר העלתה Ford קמפיין לקידום Mappo. הקמפיין הוא גלובלי ויתמקד בצפון אמריקה, אירופה ואוסטרליה. בנוסף, חודש הקרוב מתחילה החברה פעילות עם ענקית הרכב 'מרצדס' לפיתוח ויצירת אפליקציית תוכן לשמוש לקוחות החברה.
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו