AgroScout

AgroScout מנגישה את מיטב האגרונומיה הישראלית לאחרון החקלאים והצמחים בכדור-הארץ. הפיתוח מאפשר זיהוי מוקדם של מחלות ומזיקים בגידולי שדה ומביא לצמצום השימוש בחומרי הדברה, מזיקים וחיסכון עצום של זמן וכסף. המוצר נמכר כיום ב 5 יבשות שונות ברחבי העולם

425% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: שמחה שור
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

מענקים, השקעות ושיתופי פעולה עסקיים ואסטרטגיים חשובים בארץ ובעולם – קיבוץ יראון, Vincent Tchenguiz’s, רשות החדשנות, חממת Trendlines, קרן Bird העולמית, חברת Oracle, פפסיקו ועוד.


 בשנה החולפת זכתה AgroScout לתמיכתם של משקיעים חשובים בארץ ובעולם, וביניהם:  

 • מימון של חממת Trendlines - חממת אגרו-טק מהמובילות בישראל, בשיתוף רשות החדשנות
 • השקעה של קיבוץ יראון, מהמובילים בתחום החקלאות בארץ, אשר כוללת שיתוף פעולה מהותי לחברה בהמשך הדרך
 • קרן Bird הבינלאומית, אשר משקיעה ב-20 פרויקטים בשנה ובחרה את AgroScout מבין חברות רבות וטובות.
 • קרן ההשקעות Sirius הברזילאית.
 • המילארדר הבריטי Vincent Tchenguiz’s , לערך בוויקיפדיה לחצו כאן

 

בפן המסחרי, AgroScout משתפת פעולה עם קמעונאים גדולים וחוות חקלאיות מרכזיות בשוק האמריקאי במסגרת הניסוי וההשקה של המוצר. החל ממאי 2019 AgroScout משתפת פעולה עם חטיבת הענן של ענקית הטכנולוגיה Oracle, מה שמאפשר לחברה לגדול באופן אינסופי ולקלוט מיליוני חקלאים באפליקציה במהירות וביעילות. בנוסף, לאחרונה סיימה אגרוסקאוט פיילוט מוצלח של כמעט שנה עם חברת Pepsico, אשר בסופו הפכו ללקוחות ושותפים עסקיים.

צמיחה מהירה של החברה בשנה האחרונה, הן בכוח אדם והן בפעילות מסחרית

בשנה האחרונה הציגה אגרוסקאוט צמיחה מואצת בפעילותה, אשר באה לידי ביטוי הן בהתרחבות צוות החברה מ-3 עובדים מרכזיים ל-20 אנשי צוות, והן בהגדלת פעילותה המסחרית של החברה, אשר כוללת לקוחות משלמים בארבע יבשות שונות – אמריקה, אסיה, אירופה ואפריקה.

טכנולוגיה פורצת דרך – Waze של עולם האגרונומיה

AgroScout פיתחה אפליקציה בהפעלה עצמית, שמסוגלת לספק פתרון זיהוי מהיר של מזיקים ומחלות למאות מיליוני מגדלים ברחבי העולם. באמצעות פיתוח טכנולוגיות הטסה אוטומטית של רחפני מדף זולים, ופיתוח אלגוריתמים מותאמים של AI, האפליקציה החדשנית של AgroScout מאפשרת זיהוי נקודתי של מזיקים ומחלות צמחים, וכתוצאה מכך – טיפול נקודתי ללא צורך בריסוס שדות שלמים, על מנת לעצור את התפשטותן של אותן מחלות בשדה.

התפתחות משמעותית מבחינה טכנולוגית –

 

פתרונות הניטור לחקלאות הקיימים כיום בעולם יקרים מאוד ולא נגישים למרבית המגדלים בעולם. AgroScout מספקת פתרון נגיש למרבית המגדלים בעולם, שאין להם נגישות כלכלית למערכות יקרות ומסורבלות, באמצעות התקנה פשוטה של האפליקציה וחיבור רחפן מדף זול לטלפון הנייד. המערכת מאפשרת לכל מגדל לקבל מידע רלוונטי ומדויק על הצמח הבודד ישירות לנייד, וזאת בעלויות נמוכות במיוחד, ולאתר מזיקים ומחלות בגידולים מבעוד מועד. כמו כן, לאור אופייה הקהילתי של קהילת המגדלים בעולם, ושיתוף המידע הנהוג בתחום, המערכת מסוגלת לאסוף וללמוד מידע בקצב יוצא דופן.

יש לציין כי בשנה האחרונה, לאחר השקת המוצר, גדלה כמות ה-data באופן משמעותי, דבר אשר מאפשר למשתמשים בכל רחבי העולם לזהות בצורה יותר טובה מחלות ומזיקים על הגידולים שלהם.

 

 

 

 

 

פיצ'

פיצ'

AgroScout פיתחה פתרון ייחודי לענף החקלאות, תעשייה הנאמדת היום בשווי שוק של מאות מיליארדי דולרים. בעוד תעשייה זו צריכה לספק מזון לעוד כ-2 מיליארד אנשים ברחבי העולם עד 2050, חקלאים מאבדים חלק עצום מהיבול עקב מזיקים ומחלות הפוגעים ביבול. באמצעות האפליקציה של AgroScout מרבית החקלאים בעולם יוכלו לנטר בעצמם מזיקים ומחלות בשדות שלהם באופן אפקטיבי, דבר שכיום רק אחוז בודד מחקלאי העולם מסוגלים לבצע. כך, באמצעות מענה זול ואפקטיבי למאות מיליוני חקלאים ברחבי העולם, AgroScout תוכל לחסוך כסף רב למיליוני חקלאים ברחבי העולם.

 

 

הפתרון של החברה

רוב החקלאים בעולם כיום, נחשבים למגדלים קטנים. על כן, אין להם את היכולת להשקיע במערכות יקרות בכדי לאתר מזיקים ומחלות בגידולים שלהם והם נאלצים להסתפק בסריקה רגלית ולא אפקטיבית של השדה שלהם. AgroScout מציעה פתרון פשוט הנסמך על אפליקציה של איסוף נתונים עצמאי וניצול רחפנים, הזמינים לכל אחד בעלויות נמוכות במיוחד, לאיסוף המידע. אפליקציה זו מאפשרת לכסות פי 100 מהשטח שסריקה רגלית מאפשרת באותו זמן. באמצעות אפליקציית ההטסה האוטונומית, מערכת איסוף המידע ואלגוריתמי ה – AI המתקדמים שהחברה פיתחה, מגדלים קטנים ובינוניים יכולים לאתר מזיקים ומחלות מבעוד מועד ולטפל בהם לפני שיפגעו ביבולים שלהם. 

 

 

הטכנולוגיה של החברה

AgroScout פיתחה אפליקציה פורצת דרך המחברת אחוז עצום מ 500 מיליון החקלאים בכל העולם, לטכנולוגית AI מתקדמת לצורך זיהוי מוקדם של מזיקים ומחלות. כיום רק למספר מועט מהחקלאים בעולם יש גישה לטכנולוגיות AI לחקלאות שכן הן נסמכות על מערכות יקרות ומסורבלות המופעלות על ידי צוותי שטח מקצועיים. האפליקציה מאפשרת לשפר ולדייק את המידע שנאסף באמצעות רחפני מדף זולים מדגם פנטום ומאביק של חברת DJI השולטת בלמעלה מ-80% מהשוק הגלובלי. שילוב האפליקציה עם רחפנים כאלו, שעלותם זעירה, משפרת ומדייקת את איכות המידע ומשווה אותה לאיכות המתקבלת מרחפנים מתקדמים שעולים עשרות ומאות אלפי דולרים. מעבר לדיוק המידע המתקבל מהרחפנים, האפליקציה מאפשרת באמצעות טכנולוגיית AI מותאמת, לזהות מחלות ומזיקים בגידולי שדה. בשיטה זו ניתן לספק פתרון לרוב החקלאים בעולם ללא צורך בהשקעה בציוד יקר, פריסת צוותי שטח והדרכת חקלאים. כל חקלאי יכול להוריד את האפליקציה לרחפן מדף הזול שלו ולהתחיל להגן על היבול שלו באופן מיידי. בזכות הידע הנאסף על ידי משתמשים רבים המשפר באופן רציף את יכולת הזיהוי של מחלות ומזיקים, ובזכות האופי הקהילתי של החקלאים והאגרונומים, שרבים מהם מוכנים לתרום מהידע לקהילה מעבר רק לשימוש הרגיל באפליקציה, יתכן ואגרוסקאוט תהפוך ל WAZE של עולם החקלאות.

 

יתרונות המוצר

לאפליקציית AgroScout יש מספר יתרונות בהשוואה לפתרונות ניטור אחרים בתחום החקלאות:

 • חסכון בעלויות תפעול –  פתרונות ניטור קיימים נסמכים על רכישת ציוד יקר והפעלת צוותי שטח מקצועיים. במקום להשקיע עשרות אלפי דולרים, ניתן לקבל פתרון ניטור מתקדם לכל חקלאי בעולם, באמצעות השקעה מינימלית של קניית רחפן מדף פשוט וזול. חיסכון זה יאפשר למרבית חקלאי העולם להשתמש בפתרונות ניטור מתקדמים לזיהוי מזיקים ומחלות בעלות נמוכה בהרבה מהמקובל כיום.
 • שימוש מיידי – במקום לחכות עד להגעתם של אנשי מקצוע לשטח ועד להתקנה של מערכות מסורבלות ויקרות, AgroScout מאפשרת למגדלים לטפל בחלקות שלהם מרגע הורדת האפליקציה.
 • כיסוי שטחים אופטימלי – AgroScout מאפשרת לחקלאים לכסות פי 100 שטח לעומת כיסוי ידני המבוצע באמצעות הליכה של 20 דקות בשטח אקראי בחלקה שלהם.
 • דיוק ואיתור מזיקים ברמת הגידול הבודד – כיסוי שדות באמצעות מטוסים ולוויינים אינו מאפשר לאתר מזיקים ומחלות בצמחים בודדים. באמצעות השימוש ברחפני מדף זולים הטסים בגובה נמוך, וכן באמצעות האלגוריתמים המתקדמים וטכנולוגיית ה – AI פורצת הדרך של AgroScout, מגדלים יכולים לאתר מזיקים ונגעים אפילו בגידולים בודדים.
 • איתור נגעים ומזיקים אוטומטי – באמצעות האלגוריתמים המתקדמים של AgroScout וכן באמצעות מערכת שיתוף המידע הקהילתית של האפליקציה, AgroScout מסוגלת לאתר מזיקים ומחלות באופן אוטומטי ומיידי.
 • שימוש בכל מזג אוויר – בניגוד לפתרונות יקרים, כגון מטוסים ולוויינים שהשימוש בהם מוגבל בימים של עננות וגשם, השימוש ברחפני מדף זולים מאפשר הטסה אוטונומית בגובה נמוך מעל הגידולים, וכך לבטל את ההשפעה של עננות נמוכה ומגבלות מזג-אוויר.

הצוות

הצוות

שמחה שור
מנכ"ל ומייסד
למר שור ניסיון עשיר בהובלת פרויקטים בתחום פיתוח מערכות מידע, חישה מרחוק, עיבוד תמונה, בינה מלאכותית ורחפנים במהלך שירות עשיר ומשמעותי של למעלה מ- 21 שנים בחיל המודיעין ובצה"ל, ממנו השתחרר בדרגת רב-סרן. למר שור תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון ואסיה ותואר שני עם התמחות בסין. בנוסף מר שור בוגר לימודי תעודה בניתוח והנדסת מערכות מידע מהטכניון.

 • מייסד
עידו בראב
CSO ואגרונום החברה
למר בראב ניסיון עשיר בניהול והובלת פרוייקטים חקלאיים, בתנאי שטח ובמעבדות. מר בראב שימש כמהנדס מחקר במכון וולקני, שם הוביל תכנון וביצוע של מחקרים בהשקיה מדייקת במטעים ובגידולי שדה. כמו כן, למר בראב ניסיון בהגנת הצומח וגידול זרעים, בין השאר בחברה לגידול הדרים ובחברת זרעים. למר בראב תואר ראשון במדעי הצומח בחקלאות (B.Sc.Agr) מטעם האוניברסיטה העברית וכן תואר שני בחקלאות מדברית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. עבודת המאסטר שלו עסקה בעמידות של חיטה לתנאי יובש.

אורי נצר
סמנכל תפעול
יותר מ20 שנות ניסיון בהובלת מוצרים בחברות סטארטפ שונות. תיפקד כCOO בחברת Shyft וכCPO בחברת SQream.

 • עובד מפתח
אורית קדם
סמנכלית תוכנה
אורית תפקדה כמפתחת תוכנה ב- AT&T ב10 שנים האחרונות.

 • עובד מפתח
עופר סלומון
מנהל מחלקת בינה מלאכותית
למעלה מ -30 שנה הוביל פרוייקטים בתחום הראייה הממוחשבת ובתחום מחקר ופיתוח, תיפקד כמהנדס ועד לראש החטיבה.

 • עובד מפתח
אמיר אדארי
סמנכל שיווק ומכירות
סמנכ"ל שיווק, מכירות ופיתוח עסקי, עם ניסיון רב ורקורד מוכח של ניהול יחידות עסקיות באופן מקומי וגלובלי. 15 שנים של ניסיון ניהולי בכיר בארץ ובעולם עם התמחות בשוק ארה"ב (אזרח אמרקאי) מרצה בנושא שיווק בינלאומי וניהול עסקים במכללת תל-חי.

 • עובד מפתח
גדי פלדנקרייז
סמנכל מידע
מעל 20 שנות ניסיון באיסוף, ניתוח ועיבוד מודיעין גיאו ויזואלי מתצפית ללווין.

 • עובד מפתח

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו