Nano Meat

בשר מתורבת בעשירית המחיר

Nanomeat, בשיתוף עם מכון מחקר ממשלתי, פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת להוזיל במאות אחוזים את תהליך הייצור של בשר מתורבת, והופכת אותו בפעם הראשונה למשתלם ורווחי עבור החברות המייצרות אותו. הטכנולוגיה מוגנת ע"י פטנטים מאושרים.

0% מיעד הגיוס

35

יחידות נותרו

$5,000

השקעה מינימלית

42

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: אייל ברילנט
גיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

טכנולוגיית פודטק מהפכנית שפורצת לראשונה את מחסום העלות של ייצור בשר מתורבת

Nanomeat מציעה פתרון ייחודי ופורץ דרך לבעיה קריטית בתעשיית ייצור הבשר המתורבת: העלות הגבוהה של אמצעי גידול. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת שלהם, החברה מייעלת ב 99% את הניצול של חומרי ההזנה לתאים – החלק היקר ביותר בתירבות בשר, וכתוצאה מכך עלות הייצור הכללית פוחתת באופן דרמתי. ההשפעה של חדשנות זו היא רבה, שכן היא מאפשרת לייצור של בשר בקר מתורבת להיות רווחי עבור היצרנים, וזאת לראשונה אי פעם. על ידי צמצום משמעותי של חסמי העלות, הטכנולוגיה של Nanomeat סוללת את הדרך לעתיד של צריכת בשר בר-קיימא, באופן אתי ובעלות סבירה.

 

 

שותפות אסטרטגית עם מכון מחקר ממשלתי 

Nanomeat נוסדה ופועלת בשיתוף עם מכון מחקר ממשלתי - המוסד הגדול ביותר בישראל העוסק במחקר חקלאי, ומוביל עולמי בחדשנות. שותפות ייחודית זו ממזערת את עלויות התפעול של החברה, מה שמאפשר לה להקצות את רוב משאביה למחקר ופיתוח ומספק לה יתרונות משמעותיים על פני מתחרים.

 

טכנולוגיה מוגנת בפטנטים

החברה ממסחרת פטנטים רשומים על הטכנולוגיה, המעניקים לה יתרון IP תחרותי בתעשייה.

 

צוות של פרופסורים וחוקרים ברמה עולמית

Nanomeat מתגאה בצוות של מומחים מוכשרים בתחומי הפודטק, ביולוגיה מולקולרית והנדסה כימית.

בהובלת שני מדענים - מדענית בכירה (פרופסורית) וראש מעבדה (דוקטור) במעבדות המובילות בארץ, ומחזיקים יחד בעשרות פטנטים, וכתבו מאות מאמרים. 

פתרון פורץ דרך לשוק בעל פוטנציאל צמיחה אדיר

הביקוש העולמי למוצרים מן החי, כולל בשר, עולה ללא הרף. על פי מחקרים, שוק הבשר המתורבת עשוי להפוך לתעשייה של מיליארדי דולרים עד שנת 2030. הטכנולוגיה של Nanomeat נותנת מענה יחיד מסוגו לעלויות הגבוהות של ייצור הבשר המתורבת, והופכת אותו לאופציה אטרקטיבית ואף הכרחית עבור יצרנים ברחבי העולם (שהם למעשה לקוחות פוטנציאליים של Nanomeat ולא מתחרים שלה).

פיצ'

פיצ'

הצורך

מהו בשר מתורבת?

בשר מתורבת, או בשר מבוסס תאים, הוא בשר אמיתי המיוצר במעבדה, בסביבה נקייה וסטרילית, ואינו מצריך שחיטה של בעלי חיים.

 

התהליך כולל לרוב נטילת דגימה קטנה של תאים מבעל חיים, כגון רקמת שריר, ולאחר מכן שימוש בתאים אלה לגידול בשר במעבדה. התאים ממוקמים בתוך מדיום עשיר בחומרי הזנה המאפשר לתאים להתרבות ולגדול לרקמת שריר. לאחר מכן ניתן לאסוף רקמה זו ולעבד אותה למוצרי בשר.

 

 

למה צריך את זה?

לפי הפרסום המדעי Ourworldindata.org, העולם צרך כ-76 מיליון טונות של בשר בקר בשנת 2021 בלבד. מכיוון שהאוכלוסייה העולמית ממשיכה לגדול מדי שנה, לא נראה שצפויה האטה בביקוש העולמי למוצרים מן החי, כולל בשר (בקר או אחר).

בשר מתורבת נתפס כאלטרנטיבה בת קיימא, אתית ובריאה הרבה יותר מבשר "רגיל". הוא דורש פחות משאבים כמו אדמה, מים ואנרגיה, ומייצר פחות פליטות גזי חממה. בנוסף, בשר שגדל במעבדה מיוצר ללא צורך בגידול ושחיטה של בעלי חיים, ובכך נותן מענה לסוגיות אתיות רבות הקשורות לתעשיית הבשר המסורתית.

מנקודת מבט בריאותית, ניתן לייצר בשר שגדל במעבדה ללא שימוש באנטיביוטיקה או הורמונים, והסביבה המבוקרת של ייצור בשר במעבדה מפחיתה את הסיכון למחלות הנישאות במזון, מה שמפחית את הסיכונים הבריאותיים הקשורים לצריכת בשר.

ככל שהאוכלוסייה העולמית ממשיכה לגדול, בשר שגדל במעבדה מציע גם פתרון לאתגרים של ביטחון תזונתי על ידי מתן דרך יעילה ובת קיימא יותר לייצור בשר בקנה מידה גדול. יתרה מכך, האופי הניתן להתאמה אישית של ייצור בשר שגדל במעבדה מאפשר יצירת מוצרי בשר המותאמים להעדפות ולצרכים תזונתיים ספציפיים של צרכנים.

האתגר

בעוד שבשר מתורבת מציע יתרונות פוטנציאליים רבים, ישנם גם כמה אתגרים הקשורים לייצור ולאימוץ שלו. נכון להיום, גידול בשר במעבדה הוא עניין יקר מאוד, בעיקר בשל העלות הגבוהה של מצע הגידול והתהליך עתיר האנרגיה של גידול תאים (תוך שימוש בגורמי גדילה). כתוצאה מכך, בשר שגדל במעבדה עדיין יקר מאוד ואינו יכול להיות תחרותי עם מוצרי בשר רגילים מבחינת העלויות.

 

 

הפתרון

Nanomeat פיתחה פתרון פורץ דרך המסייע להפחית באופן משמעותי את עלויות מצע הגידול המשמש לגידול תאי הבשר בתעשיית הבשר המתורבת. על ידי מינוף טכנולוגיית ייצור ומיקוד מתקדמת, הם מייעלים את ניצול גורמי הגדילה (חלבונים הגורמים להתרבות תאי בשר) של הבשר. טכנולוגיות Nanomeat מייצרות, לוכדות ומספקות ביעילות גורמי גדילה ישירות לתאי המטרה של הבשר. גישה חדשנית זו משפרת את יעילות התהליך ברמה מרשימה של עד פי מאה ומפחיתה משמעותית את כמות מצע הגידול הנדרשת לתרבית תאים. כתוצאה מכך, נפח גורמי הגדילה הדרושים לגידול קילוגרם בשר מצטמצם לכ-1-10% בלבד מהדרישות הנוכחיות. הירידה המשמעותית בשימוש בסרום, יחד עם יעילות משופרת, מובילה להפחתת עלויות משמעותית עבור יצרני הבשר. המטרה הסופית של Nanomeat היא לאפשר ייצור של בשר בקר מתורבת במחיר תחרותי שיאפשר רווחיות, במחיר של כ-36% מהמחיר הנוכחי לק"ג בשר בקר רגיל.

הטכנולוגיה

1. "מיקרו-מפעלים" אכילים המוספים לתאי הבשר, מייצרים גורמי גדילה יעילים ביותר ומביאים להתרבות רבה של תאי הבשר.

2. פתרונות מבוססי ננוטכנולוגיה לאספקה ממוקדת של גורמים חיוניים לתאי בשר מתורבתים.

הצוות

הצוות

ליאת בידס
שותפה מייסדת
פעילה בשוק ההון כ -15 שנים, ומכהנת כשותפה מנהלת ב‘קבוצת אפסטרים קפיטל‘, שעוסקת בהשקעות, עסקאות פיננסיות ומיזוגים בשוק ההון. שותפה מנהלת בקרן ההשקעות הנסחרת בבורסת ת"א ‘ביומיט פודטק‘, העוסקת בהשקעות בתחום תחליפי חלבון ובתחום הבשר המתורבת. לגב‘ בידס ניסיון מעשי רב שנים בהשבחה וליווי של חברות, הן כבעלת תפקיד והן כמשקיעה, הכולל ליווי החברה החל משלב הפיתוח, ביצוע נניסויים, הוצאת אישורים רגולטוריים ועד לשלב השיווק והמכירות של מוצר סופי. לגב‘ בידס ניסיון בניהול עובדים , ייזום והובלת חברות לרווחיות. לגב‘ בידס ניסיון רב שנים בשוק ההון ובתחום ההשקעות ויכולת לסייע לחברות המטרה בייעוץ עסקי וביצירת קשרים עם משקיעים פיננסיים ומשקיעים אסטרטגיים.

  • מייסד
  • עובד מפתח

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו