BSD Science

מהפכה עולמית בתעשיית הפארמה

BSD פיתחה טכנולוגיה תרופתית חדשנית לשחרור מבוקר של חומרים פעילים, אשר מאריכה את ההשפעה התרופתית, מצמצמת תופעות לוואי ומשפרת את ההיענות לטיפול. הפיתוח הייחודי צפוי לחולל מהפכה בשווקי הפארמה, הקנאביס הרפואי ותוספי התזונה.

50% מיעד הגיוס

32

יחידות נותרו

$15,000

השקעה מינימלית

32

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: יוחאי יעקובסון
גיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מכשור רפואי

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

הפיתוח המהפכני שמאפשר שחרור מבוקר של חומרים פעילים שומניים במתן אוראלי

BSD Science פתחה פלטפורמה תרופתית ייחודית במתן אוראלי, המיועדת לשחרור מבוקר ומתמשך של מגוון חומרים פעילים שומניים בתעשיות הפארמה, הקנאביס הרפואי ותוספי תזונה. הפיתוח הראשוני של החברה מתמקד בקנבינואידים, אולם מדובר רק בקצה הקרחון מבחינת יישומים אפשריים ושווקים רלוונטיים. כיום, לא קיים בשוק פתרון יעיל לשחרור מבוקר ומתמשך של קנבינואידים במתן אוראלי. צורות המתן הקיימות כיום, מלבד היותן סטיגמטיות (כמו עישון, אידוי ושאיפה), מיועדות כולן לשחרור מידי בלבד, ולכן המטופלים סובלים מהשפעה טיפולית למשך זמן קצר, משונות בספיגת החומרים בגוף, ומתופעות לוואי המיוחסות לריכוז גבוה בדם. BSD Science מובילה מהפכה בתחום, ומאפשרת שחרור קבוע ומתמשך של החומרים הפעילים למשך זמן ארוך של 12-24 שעות. בצורה זו מתקבל ריכוז קבוע בדם המספק השפעה טיפולית ארוכה והפחתה משמעותית בתופעות הלוואי, והכל באמצעות מתן אוראלי נוח לשימוש - קפסולה/טבליה סטנדרטית לבליעה.

 

 

נכס חיוני לשחקנים הגדולים בתעשיית הפארמה

בנוסף לפיתוח הראשוני המיועד לתעשיית הקנאביס הרפואי, הפלטפורמה של BSD Science תספק מענה לשחרור מבוקר ומתמשך של מולקולות פעילות שומניות נוספות בתעשיית הפארמה ותוספי התזונה. כך, חברות פארמה מובילות כמו Pfizer, Merck, Novartis ו- Johnson & Johnson יכולות לנצל את הפיתוח של החברה לשיפור דרמטי ביעילות החומרים הפעילים השומניים שלהם ובהיענות המטופלים לטיפול, על ידי הארכת משך ההשפעה הטיפולית והפחתה משמעותית בתופעות הלוואי. בנוסף, הפלטפורמה הייחודית תאפשר לחברות אלה להרחיב את קהל היעד שלהן על ידי הצעת צורת מתן אוראלית סטנדרטית לחלוטין של קפסולה או טבליה לשחרור מבוקר של חומרים אלו.

 

תוצאות מוצלחות במחקרים פרה-קליניים

לאחר פיתוח הפורמולציה הראשונית וכחלק מההכנה למחקר הקליני המלא בבני אדם, BSD Science ביצעה מגוון בדיקות מעבדה על מנת לאפיין את קצב השחרור של החומרים הפעילים מהפלטפורמה. הבדיקות במעבדה הראו תוצאות מעולות, עם שחרור מתמשך וליניארי לאורך 12 שעות, בטווח מינונים רחב ובתנאים המדמים את החלקים השונים לאורך מערכת העיכול.

 

בהתבסס על תוצאות מעבדה מוצלחות אלו, החברה התקדמה לביצוע מחקר פרמקוקינטי להוכחת היתכנות בחיות. המחקר התבצע בשיתוף פעולה עם המכון לחקר החי בלהב, ובמהלכו שלוש פורמולציות שונות נבחנו במתן אוראלי בחזירים בהשוואה לפורמולציה לשחרור מידי. התוצאות שהתקבלו הינן מבטיחות ביותר, ומאפשרות ל- BSD Science להתקדם במסלול הפיתוח לעבר ניסוי קליני ראשון בבני אדם.

 

הגשת בקשה לפטנט PCT

BSD Science  הגישה פטנט בינלואמי (PCT) שיגן על הטכנולוגיה החדשנית של החברה ועל הפורמולציות השונות לשחרור מבוקר ומתמשך של חומרים פעילים שומניים במתן אוראלי. הפטנט נכתב והוגש דרך ריינהולד כהן, שנחשבת לקבוצת הקניין הרוחני הוותיקה והגדולה בישראל, לאחר ביצוע של חיפוש מקצועי ומקיף שנועד לוודא את החדשנות הטכנולוגית והפטנטביליות של המוצר.

 

השקעה מטעם חברת קנאביס רפואי Elixie והשתתפות באקסלרטור מטעם משרד הכלכלה והתעשייה

BSD Science גייסה השקעה משמעותית מחברת הקנאביס הרפואי Elixie Ltd. אשר זיהתה את צורך השוק והפוטנציאל העצום הטמון במוצר. Elixie אף מתכננת לחתום על הסכם מסחור עם החברה לאחר המחקר הקליני העתידי.

בנוסף, BSD Science השתתפה באקסלרטור מעוף-טק של משרד הכלכלה והתעשייה, אשר מספק מעטפת תומכת והכוונה מקצועית לחברות סטארט-אפ טכנולוגיות ברחבי הארץ. 

 

 

צוות מקצועי עם ידע רחב וניסיון רב במחקר ופיתוח של תרופות

BSD Science מנוהלת ע"י צוות מומחים בתחומי הפארמה והקנאביס הרפואי, בעלי היכרות עמוקה עם האתגרים והדרישות של מחקרים קליניים ועם תהליכי מו"פ של תרופות. מייסד ומנכ"ל החברה, יוחאי יעקבסון, בעל 16 שנות ניסיון במחקר ופיתוח במגוון תפקידים בכירים בחברות מובילות בתעשיית התרופות, ביניהן Teva Pharmaceuticals, Dexcel Pharma ו-Intec Pharma Ltd.; עדי ביגר חוגג ,המנהלת הקלינית של החברה, מביאה איתה מעל ל-20 שנות ניסיון בתהליכים המורכבים הכרוכים בתכנון וביצוע של מחקרים קליניים—דבר שיתרום רבות למחקר הקליני הקרב של החברה. לבסוף, ירון שוב, המשמש כדירקטור בהנהלת החברה, הינו בעל רקע עסקי עשיר ומעל ל-10 שנות ניסיון בתעשיית הקנאביס הרפואי. בנוסף, ירון הוא המייסד והמנכ"ל של Elixie Ltd., חברת קנאביס רפואי המעוניינת למסחר את הפיתוח של BSD Science.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

שחרור מתמשך ומבוקר של חומרים פעילים שונים מציע מספר יתרונות ברורים על פני שחרור מידי, ומהווה נכס משמעותי בפיתוח צורות מתן ופורמולציות חדשניות. בעזרת שחרור מבוקר ומתמשך נשמר ריכוז קבוע של החומר הפעיל בדם—דבר המאפשר השפעה טיפולית לאורך זמן, ירידה בתופעות הלוואי הקשורות לרמות משתנות של החומר בדם, הורדת כמות המתנים ליום ועלייה בנוחות הטיפול והיענות המשתמש. בנוסף, צורות מתן לשחרור מתמשך יכולות להיות מועילות במיוחד במצבים הדורשים חשיפה ממושכת ושמירה על רמה קבועה של החומר הפעיל בדם לאורך זמן, על מנת למקסם את תוצאות הטיפול. רוב הטכנולוגיות הקיימות כיום לשחרור מבוקר מתאימות רק לחומרים פעילים הידרופיליים (מסיסי מים), ולא לחומרים פעילים ליפופיליים (שומניים, מסיסי שמן), כדוגמת קנבינואידים.

ישנם 2 אתגרים הקשורים  לשחרור מבוקר של חומרים פעילים שומניים:

  1. שחרור החומר השומני מהמטריצה- רוב הטכנולוגיות לשחרור מבוקר כוללות כליאה של החומר הפעיל בתוך מטריצה המתמוססת לאורך זמן. הסביבה הביולוגית הקיימת לאורך מערכת העיכול הינה הידרופילית ומתאימה לשחרור ממושך והתמוססות של חומרים מימיים בלבד, בעוד שחומרים שומניים יישארו כלואים בתוך המטריצה ולא ישתחררו לסביבה המימית.
  2. ספיגה של החומר השומני לדם- על מנת שחומר שומני ייספג בצורה יעילה בגוף הוא צריך לעבור תהליכי עיכול ופירוק על ידי אנזימים ומלחי מרה הנמצאים בקיבה ובתריסריון. חומר שומני המשתחרר לראשונה במעי הדק ולא חשוף לפעילות מקדימה של אנזימים ומלחי מרה, לא יוכל לעבור תהליכי עיכול ולהפוך לאמולסיה—צורה הכרחית לספיגה יעילה.

 

 

הצורך

הצורך בשחרור מבוקר של חומרים שומניים

כאמור, על מנת להשיג שחרור מבוקר של חומרים פעילים שומניים יש צורך להתמודד עם מספר אתגרים הנובעים מהתכונות הייחודיות של מולקולות אלו. לכן, שמירה על רמה קבועה ויציבה של חומרים אלה בדם דורשת פיתוח של  פורמולציות מתקדמות וצורות מתן מתוחכמות. על אף האתגרים, שחרור מבוקר מוצלח של חומרים פעילים שומניים במתן אוראלי טומן פוטנציאל עצום לשיפור תוצאות הטיפול והיענות המטופל—דבר שמעודד את המחקר והפיתוח של טכנולוגיות אלו.

הצורך בשחרור מבוקר של קנבינואידים

קנבינואידים הינם חומרים פעילים הנמצאים באופן טבעי בצמח הקנאביס, ובנוסף ניתן לייצר אותם באופן סינטטי במעבדה. חומרים אלו ידועים במגוון תכונות רפואיות, כמו ביכולתם לשכך כאבים, להוריד מתחים וחרדות ובתכונות אנטי דלקתיות. הקנבינואידים הינם חומרים שומניים ביותר, ולכן צורות המתן הנוכחיות כוללות צורות מתן לשחרור מידי (IR) בלבד, כמו עישון, שאיפה, טיפות שמן תת-לשוניות, תרסיס לחלל הפה וקפסולות לשחרור מידי. צורות מתן אלו הינן בעלות השפעה תרופתית לזמן קצר בלבד וגורמות לתופעות לוואי הקשורות לריכוז גבוה של החומר הפעיל בדם.

צורות מתן המיועדות לשחרור מבוקר של קנבינואידים יכולות למקסם את היעילות הטיפולית ולספק הקלה ממושכת במצבים של כאב כרוני, הפרעות שינה, פוסט טראומה וחרדה, בהם הכרחי לספק מינון סדיר ויציב של החומר הפעיל לאורך זמן. בנוסף, מנגנוני שחרור מבוקר מאפשרים שחרור הדרגתי ומאוזן יותר של קנבינואידים, כך שאלה מפחיתים את תופעות הלוואי המקושרות לעליות חדות בריכוז החומר הפעיל בדם. גישה זו יכולה אף לשפר את היענות המטופל לטיפול, מאחר וזו מפחיתה את תדירות המינונים. בניגוד לעישון או אידוי, מתן אוראלי על ידי טבליה או קפסולה סטנדרטית יאפשר גם לאוכלוסייה הקשישה והצעירה להפיק תועלת קלינית מהחומרים הפעילים הללו.

 

הפתרון

BSD Science מביאה פתרון ייחודי לצורך הקיים בשוק, באמצעות פלטפורמה תרופתית מהפכנית לשחרור מבוקר של חומרים פעילים שומניים במתן אוראלי סטנדרטי בצורת קפסולה/טבליה. מערכת זו תאפשר שחרור וספיגה ממושכים של חומרים שומניים; תשמור על ריכוזים יציבים של החומר הפעיל בדם; תספק השפעה תרופתית מתמשכת, ירידה בתופעות הלוואי והיענות גבוהה יותר לטיפול בקרב כלל האוכלוסיות השונות. הטכנולוגיה החדשנית מתאימה למגוון רחב של מולקולות שומניות בעולמות הקנאביס הרפואי, הפארמה ותוספי התזונה.

 

הטכנולוגיה

הטכנולוגיה הייחודית מבוססת פטנט שפתחה החברה מאפשרת שחרור ממושך של החומר הפעיל לאורך זמן, עד ל-24 שעות, יחד עם ספיגה ממושכת לאורך כלל מערכת העיכול. שימוש בפלטפורמה של BSD תאפשר קבלת פרופיל פרמקוקינטי שטוח ויציב בדם—דבר שיספק השפעה טיפולית למשך זמן ארוך וירידה בתופעות הלוואי.

בשיטה ייחודית זו מתקבל רווח כפול העונה על שני האתגרים המרכזיים בתחום:

  1. שחרור אפקטיבי של חומרים שומניים- המולקולה השומנית תשתחרר בקלות מהפלטפורמה אל הסביבה המימית המצויה לאורך מערכת העיכול.
  2. ספיגה אפקטיבית של חומרים שומניים- החומר ייספג ביעילות ובקלות לאורך כל מערכת העיכול, ללא צורך בפירוק אנזימטי. 

 

 

המוצר הסופי זמין בצורת קפסולה או טבליה למתן אורלי סטנדרטי. בנוסף, ניתן להוסיף למוצר הסופי פרקציה לשחרור מידי, שתאפשר התחלה מיידית של האפקט התרופתי לצד השחרור הממושך. 

הצוות

הצוות

יוחאי יעקבסון
מנכ"ל
בעל 16 שנות ניסיון בתחום המחקר ופיתוח, ניהול פרויקטים, תהליכי ייצור וניסויים קליניים, עם מגוון תפקידים בכירים בחברות מובילות בתעשיית התרופות, ביניהן Teva Pharmaceuticals, Dexcel Pharma ו-Intec Pharma Ltd.

  • מייסד
עדי ביגר חוגג
מנהלת קלינית
מנהלת קלינית- מומחית קליניקה בעלת ידע מעמיק וניסיון של מעל 20 שנה בתכנון וביצוע מחקרים קליניים. לאורך השנים עדי מילאה תפקידי מפתח שונים בחברות פארמה וקליניקה מובילות כולל IQVIA ואינטק פארמה.

  • עובד מפתח
ירון שוב
דירקטור
בעל רקע עסקי עשיר ומעל ל-10 שנות ניסיון בתעשיית הקנאביס הרפואי, לצד תפקידי ייעוץ עסקי וניהול כספים. בנוסף, ירון הוא המייסד והמנכ"ל של חברת הקנאביס הרפואי Elixie Ltd.

  • דירקטור

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו