עשרת הסטארטאפים הצעירים המבטיחים בישראל

צוות אקזיטוואלי

ביולי 2016, פרסם אתר Equidam את רשימת 10 הסטארטאפים הצעירים המבטיחים בישראל. עם מעל ל- 7,000 סטארטאפים פעילים, ישראל נחשבת לחממת היזמות השנייה בגודלה בעולם אחרי ארה"ב (Global Startup Ecosystem Ranking 2015), נתון מרשים במיוחד לאור גודלה הקטן יחסית של אוכלוסיית ישראל. לפי מחקר של HBR להצלחה של ישראל בזירה הגלובלית 3 סיבות מרכזיות: השקעה במחקר ופיתוח צבאי ושירות צבאי חובה אשר תורמים לבניית תרבות יזמית, יחסים טובים עם ארה"ב, והעובדה שהצלחה גוררת הצלחה. ב- Equidam מציינים כי החברות שנבחרו לרשימה הציגו ביצועים יוצאי דופן במגוון גורמים אשר חיוניים להצלחה, בהם: חוזק הצוות, גודל השוק/ההזדמנות, סביבה תחרותית ועוד.

במאמר זה נסקור את Spaceek ו- VRPhysio, 2 מתוך הסטארטאפים שנבחרו לרשימה:

מה עושים - VRPhysio מפתחת מוצר חדשני המציע טיפול פיזיותרפי בשילוב מציאות מדומה, המאפשר קבלת ביו-פידבק בזמן אמת ומייעל את הטיפול וההחלמה.משקפי המציאות המדומה של החברה אשר מתממשקות עם הטלפון החכם של המטופל, מצוידות במשקולות ומאפשרות אימון פיזיותרפי לצוואר (אזורים נוספים נמצאים בפיתוח) תוך כדי משחקי מציאות מדומה. המוצר מתוכנן לתת מענה טיפולי למגוון רב של פציעות, החל משיקום פצועי תאונות דרכים, דרך לוחמים בצבא, ועד פציעות ספורט ופציעות יומיומיות.

שנת הקמה - 2015

מספר עובדים - 5

על השוק - החברה פועלת בשוק מוצרי הטיפול והפיזיותרפיה ושוק המציאות המדומה (שני שווקים אשר נמצאים בשלבי גידול מואץ) ויוצרת שוק אחוד אשר מכונה על ידי החברה פיזיותרפיה במציאות מדומה (VRP -Virtual Reality Physiotherapy).

לפרטים נוספים על החברה:https://www.exitvalley.com/VRPhysio[12210]?a=1&WebLang=EN

מה עושים - Spaceek פותרת את בעיית מציאת החניה במרכזי הערים. החברה פיתחה מערכת המבוססת על רשת חיישנים הפועלים ללא תשתית נוספת ומאפשרים ניווט בעזרת אפליקציה למקומות חניה ברחוב וזאת ללא תלות בכמות המשתמשים. הפתרון מיישם איסוף נתונים בזמן אמת לענן המידע תוך צמצום עלויות התשתית בכ-80% בהשוואה לפתרונות האחרים המוצעים כיום בשוק.

שנת הקמה - 2014

מספר עובדים - 8

על השוק - החברה פועלת בשוק טכנולוגיות החניה החכמה, שוק אשר מציג צמיחה עקבית וצפוי להניב הכנסות של כ- 1.5 מיליארד דולר במהלך העשור הקרוב וזאת בסגמנט החניות החכמות ברחוב בלבד.

לפרטים נוספים: https://www.exitvalley.com/Spaceek[12138]?a=1&WebLang=HE

 

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו